Słyszałam już kiedyś o GFL, ale nigdy nie było mi po drodze. Do tego wszyscy powtarzali mi “niczego nowego się nie nauczysz”. Ludzie, którzy mi to mówili byli w błędzie. Już od dwóch lat moim rytuałem są cotygodniowe wieczorne spotkania w GFL.

Zacznijmy więc od tego czym jest GFL? Rozwinę skrót: Grupa Fotografów Lubelskich – studenckie koło działające na UMCS, w którym mam przyjemność być od 2 lat. Jestem absolwentką KUL, więc co robię w kole studenckim UMCS? Cóż, GFL otwarty jest na każdego pasjonata fotografii, nawet jeżeli już zapomniał o studiach, niezależnie czy jest na początku swojej drogi lub ma już pewien staż w fotografii.

 

Czym dla mnie jest GFL?

Przede wszystkim Grupa Fotografów Lubelskich to są ludzie. Pełni pasji, energii. Stali się dla mnie swego rodzaju rodziną, do której chętnie wracam co tydzień i nie mogę doczekać się kolejnego spotkania. Tutaj miałam okazję posłuchać o rodzajach fotografii, którymi się nie zajmuję, a które są równie ciekawe. Miałam przyjemność przetestować aparaty moich kolegów, inne obiektywy, porozmawiać na wiele fotograficznych tematów, a także poprowadzić swoje własne prelekcje. To grupa, w której poznałam przyjaciół i teraz spędzamy czas również poza spotkaniami w ramach koła.

Dlaczego warto?

Tutaj spędzisz czas wśród ludzi pasjonujących się fotografią, poznasz nowych przyjaciół, zagadnienia związane z fotografią, a jeżeli jeszcze jesteś zielony w tym temacie – nauczysz się fotografii od podstaw 🙂 Raz do roku Grupa Fotografów Lubelskich organizuje Lubelskie Dni Fotografii, które są wydarzeniem na skalę ogólnopolską, w tym roku mieliśmy przyjemność gościć między innymi ambasadorów marki Olympus, Roberta Pranagala, Rafała Bojara, DR5000, a także mogliśmy uczestniczyć na warsztatach z technik szlachetnych, fotografii kulinarnej i produktowej, malowania światła.

Z tego miejsca wszystkich chętnych zapraszam już w środę 14 listopada na pierwsze spotkanie Grupy Fotografów Lubelskich w tym roku akademickim. Odbędzie się ono o godzinie 20 w Bibliotece UMCS w sali 47 na trzecim piętrze 🙂

 

Do zobaczenia!

xoxoxo